Hakkında

Uzun yıllardır aktif müzik piyasasının sahne ve stüdyodaki en önemli erkek vokallerinden biridir. Pek çok tarzı kapsayan geniş yelpazedeki müzikal yetenekleri , evrensel nitelikteki ses rengi , sahne ve stüdyo çalışmalarındaki hızlı algısı ve sürati ile müzik sektöründeki pek çok meslektaşı tarafından tanınan ve takdir edilen sanatçı , yıllar içinde birçok farklı tarzda sanatçı ve müzisyenle bu sayede bir araya gelerek etnik , alaturka, popüler ve yabancı müzik çalışmalarında yer almıştır. Sektörün hem mutfağında hem de göz önünde yer alan ender kişilerdendir.

Murat Aziret son 14 yıldır Ajda Pekkan ile hem sahne ve stüdyo back vokali , hem vokal koçu hem de müzik direktörü olarak çalışmaktadır. Son 8 yıldır Tarkan sahnelerinde sürdürdüğü aktif back vokalistiliği de sanatçının kendi işlerine ağırlık verme arzusu sebebiyle 2022 yılında sona ermiştir .

2004 yılında MOD MÜZİK etiketiyle AŞKA DAİR / ELLERİM BOMBOŞ 2012 yılında ise 3 ADIM MÜZİK etiketiyle SAHNE GİBİ adı altında iki solo albüm çalışması, ikişer farklı versiyonda KAVGA KIYAMET ve KALBİM , ayrıca daha sonra HAZIR KITA isimleriyle toplamda üç , İSTANBUL PLAK etiketiyle ise KALBİMİN DUVARLARI isminde bir single, GTR MÜZİK etiketiyle KABULLENMELİYİM , KABULLENMELİYİM AKUSTİK ve TARUMAR isimli 3 single olarak toplamda 6 single çalışması olmuştur.

Ayrıca ÇİĞDEM TALU ŞARKILARI karma albümünde DELİ DİVANE adlı şarkıyı seslendirmiş ve İSTANBUL ŞARKILARI alaturka albümünde jazz versiyon ile alaturka şarkılar okumuştur. 2002 yılında Yaşar Plak etiketiyle yayınlanmış GRUP 7 isimli bir Folk Rock grubunun solistliğini de yapmıştır. Albümün adı KIRMIZI‘ dır.
Bugüne dek sahnede Metin Arolat , İzel , Gülşen , Burcu Güneş , Ziynet Sali, Halil Sezai, Buzuki Orhan Osman gibi isimlerle uzun süreli çalışan sanatçının, ayrıca önemli işlerinde sahnelerinde yer aldığı sayısız sanatçı da olmuştur. Demet Sağıroğlu , Serdar Ortaç , Ozan Doğulu , Gökhan Türkmen , Hakan Peker , Bora Öztoprak gibi isimler de bu sanatçılara birkaç örnek isimdir.
Stüdyo bazında ise Türkiye’de sayısız sanatçıyla çalışmaları olmuştur. Sertap Erener ‘ den , Sibel Can‘ a, Ebru Gündeş ‘ e , Edip Akbayram ‘ dan Gökhan Tepe‘ ye , İlhan Şeşen ‘ e, Demet Akalın‘ dan , Sinan Akçıl‘ dan, Zuhal Olcay‘ a , Funda Arar‘ a neredeyse her tarzda sanatçıyla stüdyoda yolları mutlaka kesişmiştir .
Ayrıca ülkemizin sanatsal yönden farklı tarzlardaki ünlü müzisyenleriyle yaptığı çalışmalar da sanatçının çok yönlülüğünün en güzel göstergelerinden biridir . Serhan Yasdıman ile Yalnıza , Bilal Karaman ile Gölgeler Diyarı , Ayhan Günyıl ile İspanyol Yağmuru , 3 farklı tarzdaki gitarist ile yaptığı örnek çalışmalardır .
Sanatçı , ayrıca Nilgül , Erkan Güleryüz , Metin Arolat , Zafer Peker , Ajda Pekkan albümlerinde de besteciliğini ve söz yazarlığını gösterir . Ajda Pekkan 2012 Yakar Geçerim albümünde HEVES söz -müzik, YİNE TEK isimli şarkı da sadece söz olarak , Murat Aziret ‘ e aittir .
Bunların yanında, Opet , Garanti Bankası , Cappy gibi sayısız farklı ve büyük firmanın reklam müzikleri içersinde de yer almış, uzunca bir dönem Sütaş firmasının , son olarak da Alternatifbank internet bankacılığının reklam sesi olmuştur. Brodway‘ den İstanbul‘ a müzikali ve Anadolu Ateşi Truva gösterilerinin içinde ses performansıyla yer almış, Passaparola , İclal Aydın‘ la Hayat güzeldir gibi televizyon programlarında da yine solist müzisyen olarak bulunmuştur .